Vybíráme povinné ručení

Jedním z nejvíce frekventovaných finančních produktů je povinné ručení. Všechny ostatní pojistky jsou do jisté míry nepovinnou záležitostí, takže se u nich člověk nemusí zastavovat. U povinného ručení je tomu poněkud jinak. To je třeba uzavřít v každém případě. Jedinou výhodou povinného ručení může být fakt, že se u některé ze společností může v případě nehody vyplatit. Nejdůležitější je tedy samotný výběr povinného ručení. Nabídka pojišťoven je dnes neskutečně pestrá a rozhodně lze hovořit o tom, že povinné ručení lze uzavřít maximálně výhodně. Jak tedy povinné ručení vybírat? Číst dále

Alkohol mladistvým zakázán

beer-vector-1438087-mO dramatických účincích nadměrné konzumace alkoholu mluvit netřeba. Podle lékařů může být příčinou více než 200 druhů onemocnění, u teenagerů může například způsobit, že jejich mozek ve vývoji ustrne.

Alkohol působí na centrální nervovou soustavu a jeho účinek na mozek je v podstatě paradoxní. Pokud mluvíme o okamžitých účincích, tak za určitých podmínek může působit jako stimulant, za jiných okolností zase jako sedativum. Pokud si ho však dopřejeme ve velmi vysokých dávkách, pro intoxikaci účinky začne působit jako depresívum a postupně nastupuje stupor a koma.
Číst dále