Asistenční služby a povinné ručení

Povinné ručení zahrnuje v základním rozsahu také asistenční služby. Základní asistenční služby jsou tedy zdarma, ale rozsah se u jednotlivých pojišťoven liší. Také je dobré vědět, že ne všechny služby jsou zcela zdarma a že existují časové a cenové limity. Asistenční služby pro povinné ručení (jsou rovněž součásti havarijní pojištění) jsou prováděny prostřednictvím externích společností (např. SOS Assist, Global Assistance, Autoklub Bohemia, Assistance, Žlutý Anděl).

Asistenční služby nabízí pomoc při nehodě nebo poruše vozidla, která může narušit vaši cestu do práce nebo nepříjemně pokazit dovolenou nejen v České republice, ale i v zahraničí. V rámci asistenčních služeb je vždy proplacen příjezd asistenčního vozidla na místo nehody, kde zajistí opravu přímo na místě, odtah nebo dočasnou úschovu. Některé pojišťovny dokonce proplatí i neplánované ubytování v případě delší opravy nebo náklady na další cesty.

Asistenční služby má v základní nabídce povinné ručení omezené, ale lze je rozšířit u všech pojišťoven. Za kvalitnější asistenční služby si samozřejmě připlatíte, ale získáte tak nové služby a lepší servis.

Napsat komentář