Český běžec Junek byl 100 metrů od exploze: Pád, šok a hrůza!

Mario Junek je jedním z 15 Čechů, kteří běželi maraton v americkém Bostonu, kde v pondělí vybuchly dvě nálože nastražené před cílem těchto slavných běžeckých závodů. Junek měl obrovské štěstí a vyvázl bez zranění, ale ve chvíli exploze se od ní nacházel pouhých 100 metrů.

Informovala o tom dnes zpravodajská webová stránka televize Nova tn.cz. Junek byl od cíle přibližně 200 metrů a výbuch nastal 100 metrů před ním. Český běžec spadl a asi pět minut ležel. „Pak jsem v šoku doběhl do cíle. Buchlov to v sektoru pro diváky a zasáhlo to i běžce,“ popsal Junek událost pro Českou televizi. Dodal, že si užíval poslední metry běhu, když se situace změnila na horor.

„Létaly ohrady, dřevo z tribun a bohužel, spatřil jsem i lidské končetiny. V tom šoku jsem určitě viděl tak pět až deset zraněných. Bylo to hrozné. Všude byl kouř. Lehl jsem si na zem a raději počkal,“ uvedl Junek o tragédii , která si vyžádala nejméně tří mrtvých a přes 140 raněných.

„Dobiehali jsme, lidé fandili. Byla tam skvělá atmosféra a skvělá podpora od diváků. A najednou se z ničeho nic ozvali dva výbuchy a všechno jednoduše létalo. Nastala panika a policie měla plné ruce práce,“ řekl český běžec.

Lidé podléhali panice a utíkali, ale policie to všechno organizovala a koordinovala, aby každý věděl, co dělat. Reakce záchranných složek byla rychlá, vyzvedl Junek.

„Já jsem proběhl cílem a snažil jsem se odtud dostat pryč. Závodníci za mnou už nedobiehali do tohoto cíle, ale odklonily je do náhradního cíle,“ uzavřel Junek.

zdroj topky.sk

Napsat komentář