Únava a ospalost? To chce změnu jídelníčku

Z historických pramenů se můžeme dozvědět, že už faraoni si cenili houby jako delikatesu, staří Řekové se domnívali, že houby poskytují sílu do boje, staří Římané se na houby dívali jako na „jídlo bohů“ a staří Číňané nazývali houby „elixírem života“ díky jejich příznivému vlivu na lidské zdraví.

Mezi nejúčinnější přírodní přípravky z hub patří výživové doplňky ve formě celých sušených plodnic, které obsahují celou řadu účinných látek důležitých pro organismus. Vhodná je také kombinace několika druhů prášků z hub, které mají synergický efekt, což znamená zesílení účinnosti a rozšíření spektra působení. Pravidelné užívání hub zvyšuje imunitní odezvu lidského těla a tím také odolnost vůči onemocněním, virovým infekcím, i proti následkům obyčejného nachlazení.

Mezi nejpoužívanější „léčivky“ patří Reishi, Shii-take, Hericium a Hnojník. Kombinace těchto hub se používá hlavně při vyčerpání, únavě, ale i celkovém oslabení organismu.

SHII-TAKE (Lentinula edodes)

Shii-take má schopnost aktivovat celý imunitní systém a současně snižovat hladinu cholesterolu. Velmi zajímavé studie z Japonska přinášejí fakta o snížení hladiny cholesterolu už za týden po podávání sušeného Shii-take. V Japonsku jsou také extrakty z této houby běžně používané ve farmacii. Shii-take se používá jako ochrana před vyčerpáním a přepracováním, osvědčuje se také při únavě a celkové detoxikaci organismu.

Korálovec ježatý (Hericium erinaceus)

Korálovec je nejen dalším zdrojem glukanů pro posílení imunity, ale dokáže také příznivě ovlivňovat trávení. Jeho užívání je vhodné při žaludečních a dvanáctníkových vředech a gastritidách. Povzbuzuje také nervový systém a vede ke zlepšení paměti, koncentrace a myšlení.

Hnojník Obyčejný (Coprinus comatus)

Hnojník obyčejný má vynikající výsledky při snižování hladiny cukru v krevním séru. Používá se také při snížení cholesterolu a má příznivé účinky na krevní tlak.

REISHI (Ganoderma lucidum)

Patří mezi houbami v pestrosti obsahu účinných látek na první místo, proto se také nazývá královnou mezi VŠEM houbami. Tato houba pomáhá hlavně při únavě, nabrat sílu po velkém fyzickém a psychickém vyčerpání. Kromě glukanů obsahuje esenciální aminokyseliny, má vysoký obsah železa, selenu a vitaminu B.Veľmi cennou složkou LESKLOKORKA jsou triterpenoidy, kterých bylo v houbě zjištěných několik desítek – podporují hlavně funkci jater, žaludku a mají vliv na snižování obsahu tuků a hladiny cholesterolu v krvi.

zdroj terezia.sk

One thought on “Únava a ospalost? To chce změnu jídelníčku

Napsat komentář