Di Matteo po zlých výsledcích již není trenérem Chelsea

Špatné výsledky a nepřesvědčivé výkony Chelsea Londýn stáli místo italského trenéra Roberta Di Mattea (42). O jeho odvolání z funkce uvědomí klub v prohlášení na oficiální stránce. „Výsledky ani výkony nejsou dobré a majitel Roman Abramovič cítí, že je nutná změna, aby se klub ubíral správným směrem před rozhodující částí sezóny. Cílem je zůstat co nejvíce konkurenceschopný a bojovat o trofej v každé soutěži. Majitel děkuje Robertu za odvedenou práci, pomohl nám při historickém triumfu v Lize mistrů a v FA Cupu. Nikdy nezapomeneme na jeho obrovský přínos pro tento klub, zapsal se tu do historie v klubu bude vždy vítán,“uvádí se ve stanovisku.

„Jsem zodpovědný za výsledky a výkony a vím, že jsme nyní vnímán negativně. Vybíral jsem hráčů, tvořil jsem sestavu a jsem nespokojený s výkonem v Turíně. Všechno je možné, uvidíme, co se stane. Matematicky máme stále naději na postup,“ konstatoval italský kouč po zápase s Juventusem.

Di Matteo převzal Chelsea po Portugalec Villasovi Boas, který skončil také předčasně. S týmem se mu podařilo vybojovat titul v Lize mistrů jen dva meisace po tom, jak začal na Stamford Bridge trénovat. V lize je Chelsea na 3. místě za oběma manchesterského kluby. Ital devátým trenérem Chelsea včetně dočasných od roku 2003, kdy klub koupil ruský miliardář Abramovič.

V britských médiích se okamžitě začalo diskutovat o nástupci Di Mattea. Podle sázkových kanceláří na ostrovech je nejvážnějším adpetom Španěl Rafael Benítez s kurzem @ 1,73. Za ním následuje jeho krajan Pep Guardiola (@ 3) a jako třetí v pořadí je Harry Redknapp s kurzem @ 6.

Bookmakeři zařadili do nabídky i bývalých koučů Josého Mourinha nebo Avrama Granta, zda bývalých hráčů londýnského klubu Didier Deschamps a Gustava Poyeta, ale i současného kapitána mužstva Johna Terryho. Pokud si na něj vsadíte 10 eur a Abramovič ho potvrdí, získáte 500 eur.

zdroj topky.sk

Tento článek je v kategorii Sport.

Napsat komentář