Dobré osvětlení kuchyně je prioritou

Pokud se chystáme zařizovat prostor,  měli bychom předem prozkoumat jak se během dne chová.  Orientaci na světovou stranu asi už dodatečně nezměníme,  ale stále můžeme ovlivnit množství světla v kuchyni,  které závisí i od rozměru okna. V případě,  že se budeme dívat na kuchyni jako na laboratoř v dobrém slova smyslu,  budeme potřebovat dobře osvětlené nejen pracovní plochu, ale i jiné důležité části.  Přirozené světlo máme nejraději.

Panelákové kuchyně jsou bohužel vybaveny linkami, které se standardně nacházejí na stěně proti oknu, z čehož logicky vyplývá, že při přípravě jídla blokujeme dopad přirozeného světla vlastním tělem. Špatné světelné podmínky z dlouhodobého hlediska kazí náš zrak a také mají vliv i na naši psychiku.  Jelikož trávíme v kuchyni množství času, není proto divu,  že si umísťujeme pracovní desku pod oknem, za kterým se vždy něco “ děje „.

Osvětlení kuchyně různého druhu

Instalace osvětlení pod nebo nad horní řadu kuchyňských linek se stalo v dnešní době již standardem. Výjimkou není ani osvětlení uvnitř skříněk. Efekt je obdobný jako u chladničce, když ji otevřeme. Hlavní osvětlení kuchyně si zaslouží také svou pozornost. Co tak vybrat a instalovat do ní nějaké atypické stínítko? Pamatujme na to, že světlem zónujeme prostor, a tak bychom si měli dát záležet, abychom to s ním tak či onak nepřehnali.

One thought on “Dobré osvětlení kuchyně je prioritou

Napsat komentář