Dokument o metodách britské sociálky: Rodiče unášejí vlastní děti, přes tajnou organizaci!

Případ Slovenky Ivany Boórovej, jejíž britské úřady vzaly děti, nedávno pobouřil celé Slovensko. Zdaleka však není ojedinělý. Aktuální reportážní film britské televize Channel 4 News svědčí o tom, že Ivana zdaleka není jediná a desítky britských mám jsou i se svými dětmi na útěku před tamními sociálními úřady.

Britská sociálka už nebere děti jen cizinkám, ale i rodilým Britům. Často bezdůvodně, pouze na základě předpokladu, že děti by se u rodičů mohly stát obětí citového zanedbávání, nebo zneužívání. Například pokud matka trpí depresemi. Desítky rodin raději opouštějí Velkou Británii a jsou na útěku před vlastním státem, který se utrhl z řetězu. I takto se ve zkratce dá parafrázovat obsah investigativní reportáže, kterou odvysílala britská stanice Channel 4.

Podle krátkého filmu v Británii dokonce vznikla síť organizací, které více, či méně tajně pomáhají matkám na útěku před státními úřady. Většina matek utíká do Irské republiky, kde je sice také prověřují sociální pracovníci, ale mají pro situaci mnohem více citu a pochopení jako ti v Británii. „Jen za loňský rok tři sta až šest set rodin uprchlo před sociálními pracovníky“, řekla v reportáži Jenny, mladá matka, jejíž úředníci také vzali děti. Sama je členkou zhruba tisícčlenného klubu, který si vzájemně vyměňuje informace a pomáhá rodinám naplánovat útěk před státem. Za jednou z takových skupin stojí bohatý podnikatel Ian Josephs, který žije v Monaku a rodinám na útěku je dokonce ochoten poskytnout peníze. Osmdesátiletý boháč už pomohl stovkám rodin. „Každý den se mi ozvou dvě tři matky. To nezní jako hodně, ale když to rozpočítat na celý rok, je to dost. Radím jim aby utekli, dokud je čas“,říká Josephs, který si je jistý, že pomáhá dobré věci.

zdroj topky.sk

Napsat komentář