Facebookem se šíří nová hrozba: Víme, jak na ni!

Uživatelé Facebooku by si měli dávat pozor na rozšíření pro prohlížeč Google Chrome. Rozšíření slibuje vizuální změnu Facebooku na červené provedení.

„Pokud si uživatel používající prohlížeč Google Chrome toto rozšíření nainstaluje, získá tento program přístup do historie prohlížeče, jakož i k datům uloženým v prohlížeči“, upozornila mluvčí společnosti Eset Zuzana Hošalová.

Poukázala, že stejně jménem uživatele přidá na Facebook obrázek promujúci toto rozšíření a také jménem oběti přidá pod obrázek komentář s linkem na tuto hrozbu. „Na obrázku také Otago více než 40 kontaktů oběti , které mohou svou nevědomostí pomoci k šíření této hrozby“, přiblížila.

Uživatelům jiných internetových prohlížečů se, naopak , zobrazí dotazník s údajnou soutěží o věcné ceny. „Nedoporučujeme do tohoto dotazníku vyplňovat žádné osobní a citlivé údaje, protože uživatel nedokáže ověřit, zda opravdu jde o reálnou soutěž o ceny“, zdůraznila Hošalová. Infikovaný uživatel může hrozbu odstranit přímo v prohlížeči Google Chrome. V nastavení je třeba kliknout na „Nástroje“, pak na „Rozšíření“ a pak na „Smazat z prohlížeče Chrome“.

zdroj topky.sk

One thought on “Facebookem se šíří nová hrozba: Víme, jak na ni!

Napsat komentář