Google Street View nabízí města, ulice i obce v online mapách konečně i ve Slovenské verzi

Co se možná před několika lety zdálo nereálné je dnes možné a překvapivě to funguje poměrně jednoduše. Již v roce 2008 jsme si mohli projít celou Paříž, Sydney, New York, Chicago a mnoho měst i obcí např. v České republice. Jen Slovensko zbývalo jaksi stále ležet ledem. Dnes je však všechno jinak. Po často medializován zátahu Google automobilů se speciální panoramatickou kamerou na slovenském končiny, jsme se i dočkali zpřístupnění většiny Slovenska online.

Hned v první dny po zpřístupnění se našlo pár odvážlivců, co si vybrali pár míst a našlo pár zajímavostí. Hned po nich se našly určité média, které také zveřejnily pár zajímavých míst, a netrápilo je, že šlo i o stejné malé vesničky a detaily, které pracně objevoval původní nálezce … nuže ale i toto je slovenská realita. Od té doby se na mapy vydaly stovky lidí, kteří objevují svá místa, rodištěm, adresy, své rozestavěné domy a objevují, že většinu Slovenska pořídili během dubna a června 2012.

Slovensko se tak zařadilo mezi ty končiny světa, které lze navštívit online. Pokud tedy napíše váš strýc z USA, který u vás nebyl už 25 let, že máte docela pěknou barvu fasády, nelekejte se, nemusel být přímo u vás, stačil mu na to Google.

Tento článek je v kategorii Internet.

Napsat komentář