Intimní holení i v zimě?

V létě se už podobnou dilematem nezabýváme. Tělo jde na odiv, takže chloupky jdou dolů a hotovo. Co však v zimě, kdy jsme zachumlaný do několika vrstev a pod kalhotky nám vidí jen ten nejbližší člověk ze všech? Holit, zda nechat tak?

Potřebuje pokožka přestávku?

Vše závisí na vašeho osobního pocitu – odstraňujete chloupky jen z estetického zda i hygienického důvodu? Je totiž pravdou, že na ochlupení se zachycují nečistoty a bakterie, na druhé straně je však intimní otvor lépe chráněn před vstupem cizorodých látek a možné infekce. Zima také může být jakýmsi odpočinkem pro pokožku, která je během neustálého holení poměrně namáhaná. Ovlivňuje ni ostrý povrch žiletky, který ji zbavuje ochlupení, ale zároveň i nejsvrchnější vrstvy pokožky, zmiňme i vyrážky či zarůstání chloupků. Bez depilovaných se podobných komplikací nedočkáte, ale pravdou je i to, že před letem bude pokožka zas o něco méně odolná a připravena na zbavování se chloupků.

Ať se na to podíváte z každé strany, zarostlá vagína má svá pro i proti, to však i kůže zcela hlaďoučké. Móda sice diktuje trend neustále hladkého těla, no přírodě neporučíte. Roste si svým vlastním tempem a pokud vás nic netlačí do toho, abyste na zimu chloupky shodili, vůbec to nemusíte dělat.

Co na to partner?

I toto je otázka, kterou byste si měli položit ještě před tím, než se finální rozhodnete. Sdílení intimností je o dvou lidech, proto dbejte i na pohodlí svého drahého. Chloupky mohou překážet, a to zejména při orálním styku, což jistě vysvětlovat netřeba. Jednou z možností je jakýsi zimní kompromis v podobě hladce oholeného okolí vagíny a hustšího porostu na pahorku. Na výběr toho máte více a finální rozhodnutí je už jen na vás.

Holte se správně

Jelikož předpokládáme, že většina z vás si na zimu přece jen vybere holení, hoc i to částečné, přidejme ještě pár rychlých rad. Úprava intimních partií by měla probíhat s dostatečně ostrou žiletkou a pěnou, snažte se jít ve směru růstu chloupků, abyste předešli zapalování kořínků i zarůstání chloupků a nezapomínejte na péči po. Holte se před spaním, aby měla pokožka dost času na regeneraci a rychlému shazování chloupků těsně před stykem se raději vyhněte. Pokožka tam dole je o poznání citlivější než jinde na těle a vyžaduje opatrné zacházení. Jen tak bude hladká a hezká zároveň.

zdroj wanda.atlas.sk

Tento článek je v kategorii Móda.

Napsat komentář