Jak rychle vyřídit cestovní pojištění přes internet?

open4you.cz_online_ergo_cz_nahledovyHlavní sezóna dovolených se blíží, proto je nejvyšší čas si připomenout, jak vypadá kvalitní cestovní pojištění. I vás může za hranicemi České republiky cestovní pojistka krýt v mnoha situacích a sloužit jako ochrana, že si nedovezete domů milionový dluh. Jak poznat kvalitní pojistku a proč je výhodnější si ji sjednat online?

Limity jsou na prvním místě!

Každé pojištění na cesty je definováno pojistnými limity. Ty udávají maximální částku, kterou za vás pojišťovna zaplatí. Cestovní pojištění kryje nejen ošetření v nemocnici či u jiného lékaře, ale také převoz do nemocnice, pobyt blízké osoby se zraněným v nemocnici, transport zpět do České republiky a další. Vzhledem k vysoké ceně za každý lékařský úkon i za léky je důležité, aby pojištění mělo limity co nejvyšší. Pro běžné turistické cesty se doporučují limity 5 000 000 Kč.

Místo, doba a podmínky

Při vyřizování pojistky si musíte dát pozor, abyste dobře zvolili zemi, ve které budete dovolenou trávit. Pojišťovny nabízí pro různé části světa různé limity. Dále je třeba do pojištění zahrnout všechny dny, které budete mimo ČR. I na cestě se vám může cokoliv stát a několik desítek ušetřených korun za to určitě nestojí. Před podpisem smlouvy byste určitě měli znát její podmínky. Přečtěte si je důkladně, pozornost věnujte hlavně výlukám z pojištění a seznamu rizikových sportů. Pro jistotu si přečtěte ještě odpovědi na časté otázky k cestovnímu pojištění.

open4you.cz_online_ergo_cz_01

Vyplatí se připojištění?

K základnímu pojištění si můžete sjednat 3 druhy připojištění. Jedná se o pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti (více o něm například v tomto článku) a úrazové pojištění. Za všechny se platí třeba jen 10 Kč na den.

Proč je online sjednání výhodnější?

Pokud si sjednáte cestovní pojištění on-line, uspoříte tím čas i peníze. Pojišťovny nabízí slevy či bonusy, jako je například výše zmíněná nabídka kombinace připojištění za pouhých 10 Kč na den. Tuto nabídku připravila pojišťovna ERGO.

Napsat komentář