Jak správně vybrat boty na podpadku?

Ne všechny se můžeme pochlubit kombinací štíhlých i dlouhých nohou, a tak si zcela přirozeně pomáháme nošením podpatků. Abychom se v nich cítili co nejpohodlněji, měli bychom jejich výběr podřídit jistým pravidlům.

Tanečnice zda zpěvačky nás zvyknou ohromit předváděním krkolomných choreografií s několikacentimetrový „jehličkami“ na nohou. Zatímco většině z nás dělá problém v podobné obuvi zajít i jen do obchodu, zdá se, že umění nosit vysokánských podpatky je jen otázkou zvyku. Nebo správného výběru.

Typ postavy je klíčový

Současná nabídka bot na trhu dokáže s přehledem uspokojit každou potenciální zákaznici. Pokud jste nižší, jsou pro vás jako stvořené čtvercové podpatky, případně platformy s ne příliš hrubou podešví. Silnějším ženám se zas doporučuje sáhnout po vyšších podpatcích, které postavu nejen opticky prodlouží, ale i zúží. Vysoké dámy celkem pochopitelně upřednostňují nízké podpatky, protože svou výšku nemají potřebu zvýrazňovat. Podpatky se hodí zkrátka všem dámám bez výjimky a jsou ideálním doplňkem nejen k elegantnímu outfitu, ale například ik džínám cigaretového střihu.

Jaká je ta správná výška?

Pokud se řadíte k „opätkovým začátečníkům“, určitě vám nedoporučujeme koupi těch nejvyšších v obchodě. Zvykli jste doposud nosit jen balerínky nebo tenisky? V tom případě by podpatky na nových botách neměli přesahovat šest centimetrů. Také pro ostatní dámy mají odborníci pár užitečných rad. Jelikož celkem plochá podrážka dokáže slušně potrápit ženskou páteř, minimální vhodná výška podpatků jsou tři centimetry. Při botách s podpatkem vyšším než devět centimetrů můžete velmi snadno ztratit rovnováhu. Proto je dobré přidržovat se optimální výšky, která se pohybuje v rozmezí pět až sedm centimetrů.

Na co si dát při koupi pozor?

Vůbec nejdůležitějším kritériem při výběru bývá stabilita. Během zkoušení bot na vysokém podpatku sledujte, zda je vaše chodidlo správně podepřené. Noha by se neměla ohýbat v kolenou, čímž se zabrání jejímu přetížení.

Výrobce

Ne každá žena si může dovolit stále nové a nové kousky od Christiana Louboutina. Samotného výrobce však nepodceňujte. Preferujte značku, která se na výrobu bot specializuje a pozornost nasměrujte i na kvalitní řemeslné zpracování. Nezapomínejte, že na prvním místě je vždy pohodlnost a až potom snaha být „in“.

Zkoušení

Promenáda mezi regály v obchodě nezjistíte, jestli vám nové boty dokonale pasují. Projděte se proto po tvrdém povrchu (dlažba, kachličky) a sledujte, jak se vaše noha zachová při došlápnutí. Vybírejte si také lodičky s největšími polštářky v místě bříška chodidla.

Co o vás boty (prý) prozradí?

• Čím dražší boty, tím významnější kariérní pozice. Přesně to odhalují četné průzkumy.

• Naleštěná a barevná obuv je doménou extroverti, kteří snadno a rádi navazují nové kontakty.

• Starší, no čisté a udržované boty bývají zas vizitkou svědomité lidí.

• Levnější a sešlou obuv lze nalézt na nohou liberálních a flegmatické žen.

• Nové a pečlivě udržované boty jsou charakteristickým znakem těch z nás, kteří úzkostlivě dbají na svůj vzhled a mínění okolí.

I výzkumy mají své mezery

Jak to už při studiích různého druhu bývá, výsledky nelze zobecňovat. Zatímco někteří z nás sahají po vysoké obuvi jen z důvodu kompenzace chybějících centimetrů, jiné dámy si bez „jehliček“ nedokážou svou existenci ani jen představit. Navíc, každá z nás má v zásobě hned několik druhů obuvi, kterou zvykne nosit v závislosti na příležitosti. po extravagantních kouscích nejednou sahají dámy uzavřenější povahy, které chtějí na sebe tímto způsobem občas připoutat pozornost. Ačkoliv boty dokáží podat poměrně reálný obraz o jejich nositeli, úsudek o daném člověku si v konečném důsledku umíme udělat i bez zástupu psychologů za zády. Nejdůležitější je přece vlastní pocit a pohodlnost.

zdroj wanda.atlas.sk

Tento článek je v kategorii Móda.

Napsat komentář