Jak správně zařídit dětský pokoj

Při zařizování dětského pokoje musíme věnovat dostatečnou pozornost i výběru barev. A nejde jen o barvy stěn, ale i barevnost nábytku a ostatních doplňků dětského pokoje. Ať si to totiž přiznáme nebo ne, barvy na nás určitým způsobem ovlivňují, a ovlivňují i ​​na naše děti.

Jaké stěny?

Co se týče stěn dětského pokoje, doporučují se zejména pastelové odstíny růžové, zelené, žluté, případně modré. Barvy lze i kombinovat, tedy jedna či dvě stěny mohou být namalované jednou barvou a zbylé stěny jinou barvou. Pěkně působí například kombinace světle se světle zelenou.

Tmavé barvy jako výrazná červená a jiné tmavé barvy se na stěny dětského pokoje velmi nehodí. Jsou příliš ostré a červená barva může na některých lidí působit dráždivě. Světlé barvy stěn umožňují také lépe vyniknout ostatním doplňkem a dekoracím v dětském pokoji.

Při větších dětech je dobré dát i na jejich požadavky a barvy do dětského pokoje vybírat i podle toho, co se jim líbí a jak na nich které barvy působí.

Nábytek a jiné doplňky

Chybou by bylo, pokud byste dětský pokoj ve snaze dodat jí ten správný veselý dojem přeplnili množstvím kontrastních barev a všelijakých vzorů. Příliš mnoho různých barev a vzorů vnáší do místnosti pocit zmatku a může vyvolávat neklid.

Barvy nábytku a ostatních doplňků či dekorací dětského pokoje by měly společně vytvářet příjemný ucelený dojem a měly by působit harmonicky. Dnes je skutečně široký výběr, co se týče barevnosti nábytku do dětských pokojů, proto by neměl být problém všechno pěkně sladit. Avšak stále oblíbená a vhodná klasika do dětských pokojů je dřevěný nábytek v přírodních tónech.

Dětský pokoj by prostě neměla být ani příliš přeplněná a překombinovaných, co se týká barevnosti, ale na druhé straně ani fádní pokojíček není pro naše nejmenší to pravé ořechové.

Hledejte inspiraci

Pokud si nevíte rady s výběrem barev do dětského pokoje, můžete zkusit hledat odpověď na tuto otázku v interiérovém studiu. Případně zkuste podívat na internetu fotografie různých dětských pokojů a možná načerpáte dostatek inspirace pro dětský pokoj vašich dětí.

I na bezpečnosti záleží

Při malování dětského pokoje dbejte také na to, aby použité barvy byly kvalitní a netoxické. Totéž by mělo platit i o barevných nátěrech na nábytku do dětského pokoje. Ověřte si proto, zda nátěry (barvy i laky) na dětském nábytku splňují bezpečnostní normy a jsou opravdu neškodné.

zdroj  lepsiebyvanie.centrum.sk

Napsat komentář