Jak vybrat moderní postel

Jednolůžková postelNábytek je nedílnou součástí každého interiéru a o ložnici toto tvrzení platí obzvlášť. Není se čemu divit, jelikož zde trávíme podstatnou porci času, byť pouze relaxací a spánkem. Základem každé ložnice je bezesporu vysoce kvalitní moderní postel. Pokud momentálně zařizujete interiér anebo se rozhodujete pro modernizaci ložnice, vyplatí se pořídit si zajímavý typ postele. Jak na její výběr se dozvíte v následujících řádcích. Kritérií výběru může být spousta.

Kvalitní materiál jako základ

Velmi důležitou úlohu při výběru nové postele hraje bezesporu vysoce kvalitní materiál. Vybírat si můžete postele z masivu, anebo z dřevotřísky. Masivní modely jsou pochopitelně mnohem dražší, nicméně konstrukce je pevnější a i vzhled postele je přirozenější. Pokud vsadíte na postele ze dřevotřísky, určitě také neuděláte krok vedle, nicméně jejich výdrž a stabilita jsou poněkud nižší. V nabídce jsou i kovové varianty, které mohou být v kombinaci se dřevem velmi dobré. Před koupí se vyplatí podívat se na atesty, jimiž postel musela projít.

Nezapomínejte na úložný prostor

Při výběru postele není id věci myslet ani na úložný prostor. Moderní kvalitní jednolůžkové postele jej většinou nabízejí v podobě zásuvek nacházejících se přímo v těle konkrétních modelů. Mnohdy je postel zvenčí velmi nenápadná. Zásuvky musí být vybaveny kvalitními pojezdy, které vydrží velmi dlouhou dobu v původním stavu. Výsuv navíc musí být velmi jednoduchý a mělo by jej ovládat i dítě nemající dostatek síly.

I na velikosti záleží

Postel byste měli vybírat i podle velikosti. V nabídce jsou samozřejmě klasická jednolůžka anebo dvojlůžka. Specifické rozměry mají logicky i dětské postele a volit je možné i poněkud větší modely, které jsou určeny pro vysoké lidi. Dbát byste měli i na tvar čela v případě, že bude součástí konkrétního typu postele.

One thought on “Jak vybrat moderní postel

Napsat komentář