Kosmetické trapasy žen očima mužů

Je všeobecně známo, že muži nemají rádi příliš líčidel na ženské tváři. Přesto však vědí ocenit tmavé kouřové líčení, krvavé rty nebo jinou „barevnou“ kreaci. Čím to je? Tím, že není líčení jako líčení a rozhoduje preciznost jeho nanesení. Muži se nad našimi tvářemi zbytečně nezamýšlejí a buď se jim něco líbí, nebo ne. Co tedy od mužů nejčastěji dostává tvrdé hodnocení ŠPATNÉ?

Make-up, co se seškrábat

V tomto jsme s muži za jedno – když je z make-upu vrstva, je to opravdu špatné. Nejenže vypadá nepřirozeně, ale i nepřitažlivě. Každému chlapovi (a nejen jemu) může napadnout – co asi tak skrýváte pod tou „maskou“? Za žádných okolností proto nezapomínejte, že make-up má být vaší druhou kůží, tudíž se má co nejvíce držet přirozenosti. I když vaše nedokonalá pleť potřebuje silnější vrstvu , držte se barvy, která z vás neudělá doslova panenku.

Barvy a barvičky

Ještě jednou opakujeme – barvy rozhodují! Nemusí jít pouze o make-up, ale io pudr či tvářenku, které k naší tváři patří, no vědí doslova postrašit Na muže nezapůsobí žádné extrémy, tedy syté červené, růžové či nebodaj oranžové barvy. Držte se toho, co působí – jak jsme již řekli – přirozeně a nanášejte v přiměřené vrstvě.

Když je hodně příliš mnoho

Nezapomínejte ani na barevnou kombinatoriku, která může na tváři způsobit nemalé problémy. Nalíčená pleť, oči i rty jsou fajn, ale nepřehnali jste to s barvami? Spojujte příbuzné odstíny, případně si vyberte jeden prvek, který má vyniknout. Pokud budete chtít do popředí protlačit všechny, může stát, že vaši snahu neocení nikdo. Ani On.

Obočí jako z hororu

O síle obočí mluvíme poměrně často a kromě toho, že do něj třeba občas zasáhnout pinzetou, lze mu pomoci i barvou. Mnoho dám však zapomíná na to, že obočí blondýnek by mělo být maximálně o dva odstíny tmavší, u brunetek o dva odstíny světlejší. Zas a znovu varujeme před extrémy, které se umí vyšplhat až na tmavou černou barvu. Pro muže určitě nic přitažlivé.

Zde jsem a zde už nejsem …

… Nalíčená. I když si muži na detaily často nepotrpí, barevný rozdíl mezi vaší tváří a krkem spatří okamžitě. I to svědčí o tom, že nejde o žádnou zanedbatelnou chybičku krásy a měli byste se jí vyvarovat. Stačí přejít aplikátorem i na oblast pod bradou a maskovací manévr je na světě.

zdroj wanda.atlas.sk

Tento článek je v kategorii Móda.

Napsat komentář