Krásné a účelné zádveří a chodby

Říká se, že zádveří je vizitkou každé domácnosti. První dojem zkrátka hraje důležitou roli nejen v komunikaci s lidmi, ale také v architektuře. Přece však je zádveří jednou z posledních místností, které věnujeme svůj čas a energii. Stavba domu či rekonstrukce bytu bývá natolik vyčerpávající zkušeností, že na zařizování zádveří, chodeb či hal už zkrátka nezbývá tolik elánu, možná ani financí.

Navíc, ačkoli se to vzhledem k velikosti místnosti nezdá, vyřizování zádveří je poměrně náročnou záležitostí. V bytech nás většinou potrápí nedostatek prostoru, ve velkých halách zase množství dveří (do garáže, suterénu, na toaletu, do technické místnosti …), které dělí jinak dostatečně dlouhé stěny na malé, těžko využitelné kousky. Jediné, s čím si nemusíme dělat příliš starostí, je celkový vzhled prostoru – stačí se jen inspirovat nadviazujucími místnostmi a pokračovat v jejich stylu.

Standardním vybavením každého zádveří je botník, věšák a protiskluzová rohožka. Pokud to velikost místnosti umožňuje, rozdělme si ji pomyslně na takzvanou „špinavou“ a „čistou“ zónu, aby se nečistoty nezanášely dále do interiéru. Botník s věšákem by tedy měly být přístupné ihned ze vstupních dveří. Běžné věšáky volme jen do větších prostor, v ostatních případech se vyplatí investovat do multifunkčních odkládacích stěn se zásuvkou na drobnosti, odkapávačem na deštník i horní poličkou pro pokrývky hlavy. Pokud do zádveří není možné umístit ještě další skříň, nakonec může být stěna doplněna o tyč s ramínky pro zavěšení kabátů a obleků. Vždy však záleží na životním stylu rodiny.

Módní jsou i „odhaleny“ šatové skříně bez korpusu a čelních dveří. V úzkých místnostech nejlépe poslouží botník s výklopným systémem, který lze upevnit přímo na stěnu. Ten může být vyroben iz snadno udržovatelného plastu. Elegantním a velmi užitečným společníkem každého zádveří bude vestavěná skříň s celou řadou chytrých doplňků, jako jsou nejrůznější stojany, košíky, držáky na kravaty, krabice na boty a podobně. Problém s dostupností předmětů v příliš vysokých nebo hlubokých skříních vyřeší výsuvná a sklopná šatní tyč. Velmi praktickou volbou bude takzvaný drátěný program, díky kterému mohou věci „dýchat“ a který zároveň zaručí snadnou údržbu. Malé místnosti rozšíří zrcadlové dveře, volba mléčného skla, které něžně naznačuje vnitřní uspořádání skříně, zase dodá zádveří hloubku.

zdroj hezkebyvanie.sk

2 thoughts on “Krásné a účelné zádveří a chodby

Napsat komentář