Na poště našli zásilku s bílým práškem: Osm lidí v karanténě

TRNAVA – Pracovníky Pošty 1 na trojičním náměstí v Trnavě čekalo dnes v časných ranních hodinách překvapení v podobě podezřelé zásilky, v níž byl neznámý bílý prášek. K události byli vysláni Trnavská hasiči, zdravotníci a policie.

Jak informoval krajský mluvčí hasičů Marián Hruška, příslušníci hasičského sboru instalovali na místě dekontaminační sprchu z důvodu možnosti dekontaminována osob, které přišly do styku s neznámou látkou. „Do prostoru, ve kterém se neznámá látka nacházela, vstoupili v ochranných oděvech, tedy s nejvyšším stupněm ochrany dva příslušníci. Ti látku odebrali, vložili do připravené nádoby a uzavřeli. Zároveň byly vyrozuměni příslušníci hasičské záchranné brigády v Malackách, kteří zajistí odvoz neznámé látky na rozbor, „uvedl Hruška.

Do styku s neznámou látkou přišlo celkem 35 lidí, kteří se však nestěžovali na žádné problémy. Na místo události se dostavila hygienistka Regionálního úřadu veřejného zdravotnictví v Trnavě, která začala spolu se službukonající lékařkou prohlížet všechny kontaminované osoby. „Na základě jejího rozhodnutí zůstalo osm osob v karanténě na pracovišti, ostatních poučili a pustili domů,“ dodal Hruška.

Na poště našli zásilku s bílým práškem: Osm lidí v karanténě.

zdroj topky.sk

Napsat komentář