Návod pro zdravé vlasy

Mít pěkně upravené vlasy tak, aby přitom působily dokonale a zdravě není vždy jednoduché. Je třeba se o ně starat a dbát na to, aby nebyly vystavovány zbytečné zátěži. Ne vždy je výhodné používat kosmetické přípravky, protože iv nich se nachází množství chemických látek, které jim škodí av důsledku nich tak nemusíte dosáhnout kýžený efekt. I když reklama slibuje lesk a dokonalý vzhled, na jejich zdraví se to může odrazit. Pokud je chcete mít každý den krásné a zdravé, měli byste znát pár jednoduchých rad.

Máte vlasy plné lupů nebo naopak problém s jejich častým mastnením? Co nejdříve ho vyřešte. Jinak se bude vaše hříva jen trápit a nikdy nedosáhnete jejich dokonalost. Vlasy prozrazují zdraví pokožky. Pokud nemohou vyrůstat na dokonalém základě, ubírá to na jejich struktuře a samotné kvalitě. Zkuste speciální přípravky, určené k odstranění těchto problémů, případně se poohlédněte po domácích řadách našich babiček.

Jejich nadměrné vypadávání, případně jiné problémy mohou být způsobeny i jinými negativními vlivy. Stres, nezdravé ovzduší, málo spánku, použití fénů a jiných pomůcek na jejich úpravu, to vše na ně působí, proto je nejlepší sledovat co jim škodí a co ne a podle toho se řídit a přizpůsobovat tak svoji péči. Zdravé vlasy nevypadají unaveně, narušení, netřeba je denně umývat ani fénovat.

Pod jejich kvalitu se také podepisuje i jejich délka. Jednoduše pokud vidíte, že vám dlouhé vlasy způsobují starosti a náročnost na jejich úpravu, když si všimnete, že více vypadávají nebo jsou často mastné, zřekněte se jich a raději volte kratší střihy. Nezatěžujte jejich zbytečně gumičkami, ale pokud je to alespoň trochu možné, nechte je rozpuštěné, jen tak volné. Budou vám povďačné a odrazí se to i na jejich kráse.

V nynější sezóně plesů se kadeřnické salony předhánějí, kdo vytvoří ty nejkrásnější a nejoriginálnější plesové účesy. Jsou vystavovány působení mnoha speciálních výrobků, ale zejména silnému sepnutí a napnutí, proto po příchodu domů jim dopřejte několikadenní odpočinkovou kúru. Pokud je pro vás použití fénu absolutní nezbytností po jejich umytí, volte raději použití studeného vzduchu, určitě je to šetrnější a zdravější.

Nezapomínejte na častý přísun důležitých vitamínů a dostatek pitného režimu během celého roku. I zevnitř těla je jejich péče a výživa důležitá, proto by neměla být zanedbávána. Takto si zajistíte nejen jejich dokonalou kvalitu a zdraví, ale i okouzlující krásu, po které touží každá žena.

zdroj zaujimaveclanky.sk

Tento článek je v kategorii Móda.

One thought on “Návod pro zdravé vlasy

Napsat komentář