Pánské i dámské gumáky jsou opět in

small_cizmy-mariposa-1125_3601_12852Kvalitní boty jsou v každém případě základem příjemné chůze. Pokud si navíc pořídíte některé boty, které budou jednak praktické a jednak budou vypadat designově povedeně, pak budete mít o pohodovou obuv postaráno. Jakousi klasikou minulosti byly gumové boty. Lidově řečeno gumáky se nosily zcela běžně, a to především za účelem praktické chůze. Jestliže ale člověk chtěl nějak vypadat, pak gumáky jako takové volit nemohl. Společenské konvence přikazovaly obouvat si takové boty, které byly společensky přípustné.

Dnes je tomu ale poněkud jinak. Topánky vyrobené z gumy lze sehnat naprosto bez problémů, a to v celé řadě různých variant. Klasikou jsou především gumáky velké, které sahají až pod kolena. Hezká je kupříkladu varianta Novesta, která je určena na letní festivaly. Ty jsou často skrápěny poměrně nepříjemnými dešti, a tak se vám gumáky tohoto typu budou hodit.

Pokud ale potřebujete spíše zimní boty, pak se jeví vynikající především krásné čižmy. Ty mohou být dnes vyrobeny klidně i z gumy, jako z jednoho z již klasických materiálů. Každopádně lze přiřadit tyto boty mezi společenskou obuv, ve které nijak neurazíte nikoho. Zejména zateplené kozačky na zimu jednak vypadají perfektně a jednak také mohou nohu skvěle ochránit před nepříznivými vlivy okolí.

Na letní období se hodí i lodičky, nicméně pokud potřebujete pevnější boty, jež jsou odolné i dešti, pak vám budou jistě stačit jakési pologumáky. Jak v pánském, tak i v dámském provedení vypadají gumové polobotky poměrně hezky a lze se na ně spolehnout jako na vycházkovou, tak i na módní obuv. Krásné jsou hlavně dámské boty Always, které jsou jakýmisi polobotkami, jejichž základem je právě guma. Krásné barevné variace těchto bot vás zcela jistě uchvátí.

Tento článek je v kategorii Móda.

One thought on “Pánské i dámské gumáky jsou opět in

Napsat komentář