Počet obětí stoupá: Požár na studentské diskotéce si vyžádal už 235 životů

Počet obětí nedělního požáru v nočním klubu v Brazílii stoupl na 235 poté, co v noci na dnešek vážným popáleninám v nemocnici podlehl 21-letý muž. Informovala o tom agentura DPA, podle níž bratr nejnovější oběti také zemřel při požáru v klubu Kiss v univerzitním městečku v Santa Maria. V nemocnici je stále přes 100 lidí.

V Santa Marii se v noci na dnešek konal tichý pochod na památku obětí požáru v klubu. Zúčastnilo se na něm asi 30 tisíc lidí, mnozí byli oblečeni v bílém a skandovali: „Spravedlnost“.

V souvislosti s požárem policie zadržela zatím čtyři lidi: dvou majitelů klubu, zpěváka skupiny, který údajně odpálil zábavnou pyrotechniku​​, a člena ochranky hudební skupiny.

Policie už oznámila, že pod rozsah tragédie se podepsali čtyři faktory: použití pyrotechnického určené pouze pro venkovní využití, existence jediného vchodu, přílišný počet návštěvníků a pěnový materiál použitý na obklad stropu.

Mnohá ​​města v Brazílii v těchto dnech zavírají noční kluby, aby prověřily, zda odpovídají požárně bezpečnostním předpisům. Inspektoři v některých městech dělají i kontroly atrakcí připravených na blížící se karneval, jehož součástí je i nekontrolovatelné používání zábavní pyrotechniky a světelných efektů.

Brazilci kritizují úřady za nedbalost při kontrole dodržování zákonem stanovených norem a za zkorumpovanost, protože mnohé kluby fungují i bez platných povolení k provozu. „Inspekce v této zemi je vždy jen naoko. Teď se to musí změnit,“ uvedl nejmenovaný majitel klubu v Sao Paulu.

zdroj topky.sk

Napsat komentář