Podmínky osobního bankrotu

123Osobní bankrot se v současné době stává řešením pro mnohé lidi, kteří již z hlediska svých dluhů nevědí, co mají dělat. Pokud se i u vás dluhy rozmohly natolik, že jste se dostali do dluhové pasti, kterou nelze opustit, tak rozhodně nevěšte hlavu a snažte se využít legitimní možnosti v podobě osobního bankrotu. Než se k němu rozhodnete, určitě byste měli znát základní podmínky pro vyhlášení osobního bankrotu.

Podívejme se na ně tedy podrobněji. V první řadě musíte být schopni splatit 30% svého dluhu za posledních pět let. Učinit tak můžete prostřednictvím finančních prostředků, které vyděláte anebo prodejem svého momentálně vlastněného majetku. Osobní bankrot podmínky nenabízí v žádné přehnané míře, nicméně je třeba splnit i některé další záležitosti. Typická je třeba podmínka spočívající v tom, že vaše dluhy musí být nutně po splatnosti minimálně třicet dní. Musíte mít také status platební neschopnosti.

Samozřejmostí je i to, že máte více než dva věřitele, kterým dlužíte finanční prostředky. Před vyhlášením osobního bankrotu byste si měli také promyslet několik dalších základních věcí. Především nesmíte být zapsaný jako podnikající osoba. Jestliže máte živnostenské oprávnění, pak není možné instituci osobního bankrotu možné využít. Vyhlášení osobního bankrotu také znemožní fakt, že je člověk pravomocně odsouzený za nějaký trestný čin. Jestliže tomu tak je, osobní bankrot nemůže být v žádném případě vyhlášený. Vše se týká období uplynulých 5 let.

Zapomenout bychom neměli ani na dluhy z podnikání. Ty se mohou také stát nepřekonatelnou překážkou pro vyhlášení osobního bankrotu. Máte-li všechno splněno, pak se můžete obrátit na specializovanou firmu, která za vás všechny problémy okolo osobního bankrotu vyřeší a vy můžete v poklidu vyhlásit osobní bankrot a zahranit se před narůstajícími dluhy.

Tento článek je v kategorii Finance.

Napsat komentář