Polská firma omylem zbourala ve Francii zámek z 18. století

Polská stavební firma omylem zbourala zámek z 18. století, který se nacházel na jihozápadě Francie. Významnou památku měla tato společnost opravit, ale místo toho ji zdemolovala.

Starosta obce Yvrac, kde Château Bellevue stál, i ruský majitel zámku Dmitrij Stroskin, jsou v šoku. „Nevěděl jsem, že zámek byl zničen. Jsem šokován“,  řekl Stroskin pro portál Sud – Ouest.fr. Rozhořčení zůstaly i obyvatelé Yvracu ležícím nedaleko Bordeaux. Rus, který podniká v oblasti logistiky, však ihned prohlásil, že za nehodu není odpovědný. „Pozor! Já nejsem žádný ruský ropný či plynový magnát“, uvedl pro portál Sud – Ouest.fr, aby hned vyvrátil představu obyvatel o ruském podnikateli.

„I když je budova ve velmi špatném stavu, chci ji zrenovovat. Bellevue znovu postavím. Dávám vám své slovo, budu na tom pracovat s architektem v Paříži“,  dodal Stroskin. Podnikatel se označil za oběť stavební firmy, jejíž svěřil rekonstrukční práce. Podle starosty Yvracu ale stavební povolení obsahovalo formulaci, která bourání v podstatě povolovala. Případ má již v rukou úřad prokurátora.

zdroj aktuality.sk

Tento článek je v kategorii Různé.

Napsat komentář