Požádat o oddlužení není žádná ostuda

Zadlužování je významným společenským problémem, jehož následky postihují čím dál více lidí. Na současném stavu se podepisuje nezaměstnanost i fakt, že mnoho půjček je velice snadno dostupných, takřka na dosah ruky. Pro ty, které tento problém postihuje je tak každá rada drahá.

K oddlužení vede cest hned několik, některé jsou lepší, některé horší. Často přitom to, co působí na prvý pohled jednoduše, nemusí být nejlepším řešením a naopak – bohužel ale lidé mají sklony volit tu horší možnost, jen proto, že je snadná. Tím horším řešením je samozřejmě další půjčka, která ale zároveň tvoří další zátěž pro rozpočet. Mnohem lepší je zvolit cestu insolvence.

Insolvence, známá také jako oddlužení nebo i osobní bankrot, je zcela legální a přitom ve výsledku výhodná alternativa. Jde o to, že pokud jste schopni během pěti let splatit alespoň třicet procent svých dluhů, může být uznána vaše žádost u insolvenčního soudu a vy tak můžete být během několika málo let odříkání volní a opět spokojení.

Žádost o oddlužení můžete podat v případě, že vaše dluhy nepocházejí z podnikání ani nejste pravomocně obvinění z hospodářského či majetkového trestného činu. Naopak je ale nutné, abyste měli dluhy alespoň u dvou subjektů.

Abyste měli jistotu, že bude vaše žádost vyplněna správně, není na škodu požádat o pomoc odborníky. Na stránkách oddluzteme.cz se vám však rychlé pomoci dostane. Najdete zde kalkulačku, díky níž můžete rychle zjistit, nakolik jste vhodnými kandidáty pro oddlužení, poradnu či třeba užitečné kontakty.

A nakonec – zatočit s vlastními dluhy není na ostudu, ale naopak je to krok správným směrem, na který můžete být právem hrdí.

Napsat komentář