Profi centrální vysavač i v našich domech

I přesto, že se najdou lidé, kteří vědí započítat vysávání svého domu mezi oblíbené volnočasové aktivity, existuje přístroj, který nám pomůže tuto činnost zvládnout s minimem hluku, bez zvýšeného prachu a jiných problémů. Nazývá se centrální vysavač.

Se zabudovanou centrální vysávací jednotkou už nebudete táhnout těžký vysavač nahoru a dolů po schodech. Postačí vám čistící nástavec na konci dlouhé a lehké hadice, kterou zapojíte do vysávací zásuvky. Tento systém víte využít jak v nízkoenergetických montovaných i zděných domech, bungalovech iv dalších objektech.

Jak to funguje?

Centrální vysavač je tvořen velmi jednoduchým systémem. Výkonná vysávací jednotka je umístěna mimo obytný prostor (garáž, sklep, technická místnost). Spolu s PVC potrubím umístěným v domě tvoří jeden oběh. Prach a nečistoty cestují potrubím, které prochází domovní stěny a podlahy, do sběrného kanystru nečistot. Ten stačí vyprázdnit jen 2 – 3 krát do roka. Na PVC potrubí ve Vašem rodinném domě jsou umístěny vysávací zásuvky, podobné těm elektrickým. Po připojení koncové části hadice s kartáčkem do této zásuvky se systém automaticky spustí a hadice začíná nasávat. Už vám nic nebrání začít uklízet bez nutnosti tahat za sebou těžkopádný vysavač se slabým výkonem. Jediné, co používáte je lehká a dostatečně dlouhá hadice.

Hlavní výhody centrálního vysavače:

1. Vysoký výkon – centrální vysavače mají vysoce výkonné motory, které jsou až desetkrát silnější než ty, v běžných vysavačích. Hloubkově vám vyčistí koberce od prachu a jiné nežádoucí špíny, nedělají jim problémy ani roztoči a zvířecí srst, které mohou způsobovat alergie. S vysokým sacím výkonem se zbavíte usazeného prachu a nečistoty, čímž se váš montovaný nebo zděný dům stane podstatně čistším a svěžejší. Kromě toho vám úklid zabere méně času, kvůli síle motoru a elektrickým čistícím kartáčkům, které jsou přizpůsobeny podle vysávaného povrchu. Netřeba zapomínat, že udržování čistých podlah ve vašem domě má pozitivní efekt na zdraví vaší rodiny.

2. Jednoduché a všestranné použití – žádný jiný vysavač nenabízí úklid každého koutu vašeho domu a garáže tak rychle a efektivně. Je to tak jednoduché, přičemž 80% mužů s centrálním vysavačem tvrdí, že vysávají častěji než dříve, kvůli pružnosti hadice a její nízké hmotnosti. Díky těmto parametrům se dostanete i na těžko přístupná místa a hadici máte stále po ruce, stačí jen zapojit. Váš rodinný dům bude mnohem čistší, vzduch v něm bude zdravější a bude se snadněji dýchat.

3. Úbytek hluku – Jedním z hlavních přínosů je, že centrální jednotky jsou umístěny daleko od obytného prostoru. To maskuje jejich hluk, což umožňuje při vysávání povídat se, telefonovat či poslouchat hudbu. Pryč jsou dny plné nepříjemného zvuku vysavače, který může poškozovat Váš sluch.

4. Úspora nákladů – Instalací centrálního vysavače zvýšíte hodnotu své nemovitosti, přičemž jsou tyto systémy trvácejšie a odolnější, než běžné vysavače. Běžný uživatel tohoto typu vysavače uvažuje nad výměnou příslušenství, údržbou nebo nahrazením tohoto systému průměrně jednou za 10 let, představte si, kolikrát jste změnili za tuto dobu váš domácí vysavač.

5. Skvělý pro garáže a auta – další výhodou pro majitele tohoto systému je jeho snadné použití, bez problémů se dostanete do každého kouta vaší garáže, vysajete své auto, zahradní nábytek a podobně. Na závěr můžete celou garáž uklidit a vysát, což je mnohem účinnější, než ji jen zamést koštětem a lopatkou.

zdroj slovenskydom.sk

2 thoughts on “Profi centrální vysavač i v našich domech

Napsat komentář