Rychlé a spolehlivé oddlužení

Dluhy jsou strašákem nejen současné doby a většina lidí se snaží o to, aby je měla pod kontrolou a aby byla schopna je splácet. Všechno ale není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát a může se velmi rychle stát i to, že člověk není schopen svým závazkům dostát a dluhy jednoduše nemůže splácet. Je-li tomu skutečně takto, neměli bychom se nijak zvláště trápit, ale je nutné zvolit oddlužení, které představuje jediné možné racionální řešení této situace.

Mnozí z nás si bohužel ještě myslí, že nechat se oddlužit je jakási ostuda a veřejné zhanobení konkrétního jedince. Opak je ovšem pravdou, protože se jedná o způsob, který vás ochrání před pádem do obrovské dluhové pasti, ze které již nemusí být úniku. Pokusme se tedy shrnout několik základních výhod oddlužení. V první řadě je třeba říct, že oddlužení, jež je nazýváno i osobním bankrotem, je nejrychlejší cestou, kterou nám nabízí insolventní zákon. Dluh si může dlužník snížit až o celkových 70% a splácet potom může svoje závazky klidně i 5 let. Obrovskou výhodou oddlužení je zejména ochrana před exekutory a vymahači. Věřitelé zkrátka nemají šanci k tomu, aby váš majetek mohli obstavit. Bez osobního bankrotu je toto zcela běžnou praxí.

Určitě od věci není zmínit i to, že oddlužení zajistí i zastavení růstu dluhu, který by se jinak samozřejmě zvyšoval o úroky a rozličné poplatky z prodlení či pokuty, kterými jsou vázány ty či ion smlouvy o půjčkách. Jisti si můžete být i tím, že bude zachován váš plat ve stejné výši, jako tomu bylo doposud. Vy takto budete moci splácet své závazky a navíc si zajistíte určitou životní úroveň, která by jinak mohla být ohrožena obstavováním majetku a jinými činnostmi. Oddlužení je zkrátka rychlou možností zbavení se dluhů a nastartování nové etapy vašeho života.

Tento článek je v kategorii Finance.

Napsat komentář