Šok v hudebním světě: Zemřel Jeff Hanneman, spoluzakladatel kapely Slayer

Ve věku 49 let zemřel Jeff Hanneman, kytarista a spoluzakladatel legendární metalové formace Slayer. Prostřednictvím oficiálního stanoviska o tom informovala kapela. Americký hudebník skonal ve čtvrtek 2. května v Jižní Kalifornii po selhání jater.

„Slayer s velkým zármutkem oznamují, že jejich spoluhráč a bratr Jeff Hanneman zemřel přibližně v 11:00 nedaleko jeho domova v Jižní Kalifornii. Když mu selhala játra, nacházel se v prostorách nemocnice. Zůstala po něm manželka Kathy, sestra Kathy a bratři Michael a Larry, „napsala skupina v prohlášení.

Kapela Slayer patří mezi nejslavnější kapely v rámci svého žánru. O její kvalitě hovoří i pět nominací na Grammy, z nichž dvě dokázala přeměnit na zlatý gramofonky. Hudebníci patřící mezi tzv.. velkou thrashmetalovú čtyřku (Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax) mají na kontě jedenáct štúdioviek včetně slavné nahrávky Reign In Blood (1986), přičemž na scéně působí již více než 30 let. Letos by měli vydat dvanáctý studiové album.

Příčinou smrti mohla být infekce z kousnutí pavoukem

V minulosti se Slayer představili například na české edici festivalu Sonisphere a také na Topfestu při Novém Městě nad Váhom. Loni v červnu vystoupili v Bratislavě, ale bez Jeffa Hannemana. Ten měl totiž od roku 2011 vážné zdravotní problémy, když se zotavoval z infekce, kterou mu kousnutím způsobil pavouk. Instrumentalisty začátkem roku 2011 napadli masožravé bakterie, které mu začaly vylučováním toxinů poškozovat svalstvo a kůži.

Jedinou možností jejich odstranění byla série operačních zákroků. Kytarista byl dokonce v bezprostředním ohrožení života, ale později se údajně zotavil. Stále se ale nemohl zapojit do koncertních aktivit skupiny. Zatím není jasné, zda tyto zdravotní problémy souvisejí se selháním jater. Hannemana, který se jako skladatel podepsal i pod snad nejznámější skladbu formace Raining Blood, zastupuje od roku 2011 na postu kytaristy Gary Holt z formace Exodus.

Odešla legenda

Hannemanova tragická smrt zarmoutila kromě jeho spoluhráčů a fanoušků kapely Slayer i množství známých hudebníků, kteří také patřili k obdivovatelům thrashmetalovej legendy. „Tragická a šokující zpráva o Jeffovi Hanneman. Bude chybět mnohým. Jaký smutný den pro metal. RIP man,“ napsal na Twitteru slavný kytarista Slash. „Odpočívej v pokoji Jeff Hanneman. Decade of agression je první CD, které jsem si koupil za vlastní peníze. Smutný den,“ uvedl Pete Wentz z kapely Fall Out Boy. „Jeff Hanneman bude navždy metalovým bohům. Skutečný mistr, který odevzdal energii a nadchl miliony lidí, a bude i nadále,“ uctil si hudebníka rocker Andrew WK

Na sociálních sítích svůj smutek nad ztrátou jedné z nejvýraznějších postav metalu vyjádřili i kapely a hudebníci jako Metallica, Anthrax, Megadeth, Machine Head, Death Angel, Guns N ‚Roses, Suffocation, Lamb of God, Hatebreed, Shavo Odadjian ze System of a Down , Nikki Sixx, Zakk Wylde, Pantera, Danko Jones, Papa Roach, Simple Plan, In Flames, Testament a mnozí další.

zdroj hudba.zoznam.sk

Napsat komentář