Střelec z Newtownu plánoval mnohem větší masakr:Zabil se, když zaslechl policii!

Guvernér amerického státu Connecticut dnes informoval, že ozbrojenec v základní škole v Newtowne spáchal sebevraždu, když slyšel, že se blíží první příslušníci policie. To značí, že v Newtowne mohlo dojít k ještě mnohem většímu neštěstí, než jaké tamní školu postihlo.

Město Newtown ve státě Connecticut se jen velmi pomalu vzpamatovává z tragédie, když místní mladík zastřelil v základní škole 20 dětí ve věku šest až sedm let a šest zaměstnankyň školy, včetně ředitelky, která se ho snažila zastavit. Po činu spáchal sebevraždu.

Slova guvernéra Dannela Malloye v televizi ABC svědčí o tom, že Adam Lanza († 20) lze plánoval ještě krvavější masakr, konstatuje agentura AP. Podle Malloye ozbrojenec v pátek pomocí zbraně pronikl do budovy, aby spáchal nejkrvavější masakr na školních dětech v dějinách USA.

Americký deník Los Angeles Times s odvoláním na zdroje blízké vyšetřovatelům napsal, že Adam Lanza se pokusil koupit jen několik dní před střelbou „dlouhou pušku“ v místním obchodě. Byl ale odmítnut, protože nechtěl čekat na nezbytné, 14 dní trvající prověřování. Zbraně, které při střelbě použil, patřily jeho matce Nancy, kterou její přátelé popisovali jako milovnici střelných zbraní.

Těch měla podle dostupných informací pět. Všechny zřejmě získala legálně a měla na ně povolení. Adam Lanza si z nich vzal tři – pušku Bushmaster .223 a dvě pistole typu Glock a Sig Sauer.

Chtějí zákaz volného prodeje „útočných pušek“

Na jednom z příštích zasedání amerického Kongresu bude předložen návrh na zákaz volného prodeje takzvaných útočných pušek ve Spojených státech. Oznámila to dnes podle místních médií senátorka Dianne Feinsteinová. „Předložím Senátu návrh zákona, kterým by se zakázali útočné pušky. Stejný text bude předložen Sněmovně reprezentantů,“ řekla demokratická senátorka v rozhovoru pro americkou televizní stanici NBC.

zdroj topky.sk

Napsat komentář