Tyto přírodní domácí léky zaručeně zatočí s bolestmi

Bolestí a zdravotních problémů vás nemusí zbavit jen léky, které vám předepsal lékař. Můžete proti nim bojovat i jinými způsoby, jako jsou bylinky, doplňky výživy či zeleninou nebo ovocem. Někdy je to lepší řešení, než v případě léčivých přípravků, z nichž mnohé mají nežádoucí vedlejší účinky.

Uklidněte bolest v krku

Pokud vás bolí hrdlo, uklidnit ho dokáže kloktání roztokem ze šesti lisovaných stroužků česneku smíchanými s teplou vodou (ne horkou vodou). Koktajte ho dvakrát denně po dobu tří dnů. Výzkumy ukazují, že česnek má antimikrobiální vlastnosti, které bojují proti bolesti způsobující bakterie. Navíc, teplá tekutina uklidňuje zanícené hrdlo.

Omezte kašel

Dopřejte si bez výčitek dva kousky tmavé čokolády. Výzkumníci zjistili, že sloučenina theobromin, nacházející se v čokoládě, je účinná na potlačení kašle, přičemž nemá vedlejší účinky.

Pokud chcete uklidnit nepříjemný kašel, který vás probouzí ze spánku, dejte si 2 čajové lžičky medu spolu s 500 mg vitaminu C 30 minut před spaním. Vitamín C posiluje imunitní systém v ranních fázích kašle. Výzkum ukazuje, že med je zase vynikající při léčbě dětského kašle. Je mnohem účinnější než ostatní léky a podporuje spánek.

Zabraňte bolestem hlavy

Dejte si hořčík (200 – 400 mg), který snižuje svalové napětí a křeče způsobující nepříjemné pulsující bolesti hlavy. Pozor však na silnou migrénu, v tomto případě vám hořčík nemusí zabrat. Je výborný hlavně jako prevence, nejlépe funguje např. na predmenštuačné bolesti, které můžete předvídat, takže si můžete dát hořčík den předem. Ti, kteří mají problém s ledvinami, by měly užívání hořčíku nejprve konzultovat se svým lékařem.

Už naše prababičky věděly, jak se spolehlivě zbaví bolestí hlavy. Výbornými pomocníky byly pro ně bylinky jako heřmánek či tužebník. Jednu z bylinek přelijte 1 litrem vody a nechte 5 minut louhovat. Bolesti by vám měli do hodiny ustoupit. Při silných migrénách zkuste čaj z vrbové kůry.

Zažeňte opici

Když pijete hodně alkoholu, vaše tělo připravujete o nezbytný vitamín B. Dejte si před tím, než vyrazíte na párty, ale i potom, když přijdete domů, vitamín B. Zapijte ho aspoň půllitrem vody a druhý den se budete cítit svěžejší, než po minulé bujaré zábavě.

Bolest hlavy po bujaré zábavě utlumí bylinky. Vypijte proto čaj z heřmánku nebo máty, které navíc uklidní podrážděný žaludek.

Snižte horečku

Dobře vám poslouží čaj z lipového květu, který stimuluje funkci hypotalamu, aby lépe řídil teplotu. Navíc rozšiřuje cévy, které navozují pocení. Stačí vám jedna lžíce sušených bylin lípy (dostanete v obchodech se zdravou výživou přibližně za 1,60 eur), kterou dáte do šálku horké vody po dobu 15 minut. Vhodné je pít tento čaj až čtyřikrát denně. Pokud máte horečku i po popíjení čaje, vyhledejte raději lékařskou pomoc.

Sáhněte po alternativních způsobech léčby bolestí či onemocnění! Velkou výhodou oproti klasickým lékům je fakt, že vám nehrozí riziko vedlejších účinků a tělo je proto lépe snáší.

zsroj vysetrenie.zoznam.sk

Napsat komentář