USA nasadili v Koreji neviditelné bombardéry: Zastrašování shození municí!

Americké letectvo poprvé nad územím Jižní Koreje naostro vyzkoušelo své „neviditelné“ strategické bombardéry B-2. Stalo se tak během probíhajících výročních manévrů americké a jihokorejské armády.

Oznámila jihokorejská tisková agentura Jonhap s odvoláním na prohlášení velení obou armád s tím, že součástí cvičných letů bylo i shazování munice.

Dva bombardéry typu B-2 Spirit vzlétli do Jižní Koreje z Whitemanovej letecké základny z americkém státě Missouri, na kterou se po nepřetržitém zhouba 10.500-kilometrovém létě opět vrátí. Podle společného velení armád má jít o demonstraci připravenosti USA bránit svého jihokorejského spojence i další partnery v širším asijsko-tichomořském regionu.

Víceúčelové bombardéry B-2 Spirit mohou být vybaveny konvenčními i jadernými zbraněmi. Využívají technologii stealth, která omezuje možnosti jejich identifikace pomocí radarů a dalších detekčních zařízení.

KLDR v poslední době reagovala sérií hrozeb na společné americko-jihokorejské manévry i nové mezinárodní sankce, kterými ji OSN potrestala za třetí jadernou zkoušku z 12. února. Vyhrožuje například nukleárním útokem na Spojené státy či zničením jihokorejské metropole Soul. V úterý Pchjongjang namířil své strategické rakety na americké základny na území Spojených států, na ostrově Guam a na Havaji.

zdroj topky.sk

Napsat komentář