Zachraňte vlasy od rozštěpených konečků

Nedávejte nic na vrub Paní Zimě. Konečky vlasů se štěpí, zda je venku mráz nebo tropické teplo a víte proč? Neboť jim to dovolíme. Za vším hledejte péči, kterou je třeba zlepšit, jinak se nehezkých konců vlasů nezbavíte.

Krok č. 1: Nůžky

Zní to možná krutě, ale jiná možnost neexistuje. Nevěřte žádnému výrobku, který slibuje zocelení už roztřepených konečků, protože znovu je spojit nedokáže nic. Poškozené vlasy proto zastřihněte a upravte tak, aby byly konce zdravé, celistvé a připravené na péči, se kterou se už štěpit nebudou. Stříhejte pravidelně, asi tak o dva – tři centimetry.

Krok č. 2: Mytí

K běžné péči o vlasy patří jejich mytí, na kterém byste si měli dát záležet. Vlasy nedrhněte ani nesuš, prsty masírujte tak, aby si na své přišla hříva i pokožka hlavy. Zásadně používejte šampon a následně i kondicionér, který vlasy vyživí, ochrání a dodá vzpruhu. Následuje ručník, do kterého vlasy zabalíte av žádném, opravdu žádném případě nešúchate, abyste se zbavili vody. Ta se do ručníku vsaje i bez vaší drastické snahy, která je jednou z příčin vysílených a poškozených vlasů.

Krok č. 3: Výživa

Pokud si myslíte, že šampon a kondicionér jsou postačující dvojkou, musíme vás zklamat. Pokud chcete více, musíte i více dát. Proto si pořiďte masku nebo balzám na vlasy, které použijete alespoň jednou do týdne, vrhněte se na domácí recepty jako olivový olej či kombinací se žloutkem a zkuste i noční séra určené přímo na vlasy. Každý produkt obsahuje dostatek látek, které vlasy ocení a vědí zužitkovat – na hydrataci, sílu a zdraví.

Krok č. 4: Stajling

Stajling vlasů je dennodenního záležitostí, proto mu třeba věnovat nějakou tu pozornost. Máte na poličce celou řadu produktů pro pevnost a fixaci účesu? Celkem to chápeme, ale většina z nich obsahuje alkohol oberajúci vlasy o vlhkost. Snadno se tak stane, že vlasy přesušit a je přirozené, že ty se poměrně snadno štěpí a lámou. Stajlujte tedy nadále, ale o něco šetrnější. Před spaním vlasy česáním zbavte nánosů produktů a dopřejte jim noční odpočinek.

Krok č. 5: Ochrana

K stajlingu ještě jedna velmi důležitá věc – jak velká jste kamarádka s fénem? Určitě netřeba zdůraznit, že jeho horký vzduch zbavuje vlasy vody nejen zvenčí, ale i zevnitř. Ochrana v podobě sprejů proti teplu je absolutně na místě, zvláště pokud jste náchylná na štěpení konečků. Z času na čas také dopřejte vlasům luxus v podobě přirozeného vysušení. Uvidíte, že to už po prvním Raze napomůže jejich kvalitě.

Krok č. 5: Strava

Stokrát opakované, stoprvní zdůrazněna. Krása je z velké části odrazem naší stravy a pitného režimu. Proto dbejte na přísun vitaminů, minerálů a stopových prvků, na dostatek vody a také oddychu. Vše spolu vytváří dobrý základ proto, abyste měli vlasy v top formě a také zbytek těla, který si zaslouží naši straostlivosť.

zdroj wanda.atlas.sk

Napsat komentář