Zákonné pojištění vozidel a jeho smysl

Zákonné pojištění vozidel prostě musí být povinné, a když se to někomu nemusí líbit, že musí za provoz auta společně s klasickými náklady platit navíc i nějaké pojištění, které třeba v životě nevyužije, základní argumenty jsou dva a dovolím si tvrdit, že prakticky nevyvratitelné. Nikdo o sobě nemůže tvrdit, že je naprosto bezchybným řidičem, který nikdy nemůže způsobit dopravní nehodu a to je první důvod, proč tu zákonné pojištění vozidel je.

V případě zavinění nehody totiž samozřejmě budete platit veškerou způsobenou škodu a to jak věcnou, tak především tu vyšší, na zdraví osob. Málokdo má dnes k dispozici částky v řádu miliónů, někdy i desítek miliónů, aby byl schopen to pokrýt, což je první důvod, proč je potřeba být pojištěn. I druhý argument hraje ale pro zákonné pojištění vozidel.

Jedná se o to, že když naopak někdo způsobí škodu vám, asi by se vám moc nelíbilo, kdybyste se prostě dozvěděli, že dotyčný nemá na úhradu a měli smůlu. Povinné ručení šanci na to, že peníze na pokrytí škod získáte, několikanásobně zvyšuje.

Napsat komentář