Zoufalý otec najal „vrahy“, aby zabili jeho syna v online hře!

Virtuálních “ vrahy “ si najal jistý čínský otec, aby zabili jeho syna, respektive jeho avatara v online počítačové hře. Muž, jehož místní tisk identifikovala jen rodovým jménem Feng, si prý dělal starosti s tím, kolik času jeho nezaměstnaný třiadvacetiletý syn tráví na síti a doufal, že když bude ve virtuálním světě zavražděn, odradí ho to od dalšího hraní.

Celé spiknutí však odhalil sám syn, který se protihráčů zeptal, proč po něm tak jdou. Kolik za virtuální vraždu muž zaplatil, zprávy neuvádějí. Experti si však myslí, že vztahy v rodině jeho krok zřejmě nevylepší a zřejmě ani neodradil mladíka od dalšího hraní.

“ Většina případů nadměrného hraní her je obvykle příznakem hlubších problémů, “ řekl BBC britský odborník na hráčství a závislosti. “ Avšak o podobném pokusu, jako hraní zastavit, jsem nikdy předtím neslyšel. „

Podle odbornice na online počítačovou hru World of Warcraft Olivie Graceovej krok pana Feng nic nevyřešil. „To, že někdo někoho zabije, se prostě čas od času stává. Lidé to takto online prostě berou, “ řekla.

zdroj topky.sk

Napsat komentář